Skocz do zawartości

Battlefield Play4Free - Polskie Forum używa cookies. Przeczytaj Polityka prywatności po więcej informacji. By usunąć te wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję cookies
 •  

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

- Regulamin shoutbox'a: tu kliknij
- Możliwość pisania na shoutbox'ie od: 20 postów
@  Nexures : (02:53 - 28 kwiecień 2015) https://www.youtube....h?v=NtCVGFPfpTc meksyk europy :D
@  Szarzasty : (00:42 - 28 kwiecień 2015) https://youtu.be/y0WrfmUL3Og Leże xD
@  V4derPL : (22:05 - 27 kwiecień 2015) @Szarzasty A dzięki, że wyjaśniłeś bo nie obczajałem tego. :) Tak samo Ty pewnie nie obczajasz co napisałem ja :P
@  Szarzasty : (21:38 - 27 kwiecień 2015) G2 nice - po troszku, +1.30 :)
@  Szarzasty : (21:27 - 27 kwiecień 2015) Z innej beczki.. http://scr.hu/3adr/0tswy LOOOL 0 śmierci. Te staty.. IS-1 <3
@  Szarzasty : (21:26 - 27 kwiecień 2015) @V4derPL A taka drużyna polska w cs :D
@  V4derPL : (21:07 - 27 kwiecień 2015) @Szarzasty Za to samo lubie żeliwo sferoidalne, niby taki sobie materiał a przy As<10% nawet Rm = 1,7 GPa potrafi wyciągnąć... Co to jest G2 i ta cała reszta, bom ciekaw okrutnie? :P
@  Szarzasty : (20:03 - 27 kwiecień 2015) Za to lubię G2.. pierwsza runda po terro, mirage, 2:13 w tył.. Zamiana stron i jak na razie 10:14.. wow
@  V4derPL : (19:39 - 27 kwiecień 2015) @CoffeeK Niestety nie wszystkim się da strzelać z daleka :(
@  CoffeeK : (18:16 - 27 kwiecień 2015) @V4derPL Ty to w ogóle snajpisz :P Moje su-122 jest tego dowodem :P
@  V4derPL : (18:05 - 27 kwiecień 2015) @CoffeeK Ostatnio sprzątnąłem KW z 1400 metrów. Za powolne są na flankowanie a przy mocniejszych działach niemieckich i amerykańskich ich pancerz średnio wypada.
@  CoffeeK : (17:54 - 27 kwiecień 2015) u mnie najczesciej KW jest jednostrzalowcem , max 2 :) gdy tylko zostane zespotowany to wali we mnie wszystko w zasiegu wzroku :) Najszybciej ida mi gaski, potem tylko szybki objazd od tylu i strzal we wlaz.
@  Szarzasty : (17:24 - 27 kwiecień 2015) @CoffeeK @Adrian89(PL) Witam :) Ja tam gram KW i nie narzekam, maszyna bardzo fajna.., a, że powolna i takie reload? Idzie sie przyzwyczaić.. :D
@  CoffeeK : (15:32 - 27 kwiecień 2015) @Adrian89(PL) KW potezniej wali jak su122 ;) Ale brak mobilnosci, przeladowanie i ten slimaczy obrot wiezy .. odstrasza od gry tym potworem :)
@  Adrian89(PL) : (15:07 - 27 kwiecień 2015) @CoffeeK Z tego co widziałem, to masakra z tym czasem przeładowania, ale jak juz się walnie to porządnie. Miałem już przedsmak w SU-122, to już mniej więcej wiem co mogę, a czego nie. T34 dobre maszynki. Aktualnie wersję T34-57 (czy jakoś tak) i ładnie to kosi. Ostatnio też SU-85 gram i też niezła maszynka :).
@  CoffeeK : (14:49 - 27 kwiecień 2015) KW bestia jest, tylko jednak nudzi mnie czas przeladowania :) za to uwielbiam t34-42 :) robi robote jak trzeba a i na mobilnosc nie narzekam
@  Adrian89(PL) : (11:39 - 27 kwiecień 2015) @CoffeeK W takim wypadku premka sie przyda jeśli wszystkie nacje rozwijasz :). Też jak odblokowałem coś nowego, to chciałem odrazu tym grać, a z czasem się to zmieniło. Ferdynand definitywnie zmienił podejście, bo cięzko się nim grało przeciw Mausowi. Teraz staram się, aby wszystkie pojazdy miały mniej więcej wyrównany batlerating :). Teraz na ruskich mam br 4.7, ale zaraz przesiadam się na kw 2, więc troche się podwyższy.
@  CoffeeK : (11:28 - 27 kwiecień 2015) @Adrian89(PL) a ja za to jestem niecierpliwy :D Najgorzej jest jak wbijam na kolejny tier. Jeden czołg czy samolot odblokowany ale wstrzymywać się muszę przed szarża na wroga nową maszyną z racji, że wrzuci mnie na mocniejszych przeciwników i pozamiatane . Zresztą, rozwijam wszystkie nacje :D Na raz. Niemcy i ruskie w czołgi a reszta samoloty. Z naciskiem na bombowce ciężkie w US
@  Adrian89(PL) : (11:15 - 27 kwiecień 2015) @CoffeeK Ja zawsze starałem się obierać takie małe cele do zrealizowania, np. wybadać jedną część w czołgu, linię ulepszeń aby zgarnąć bonusa w postaci pkt. badań, lub nowy czołg (choć to na niższych tierach bardziej się sprawdza). Sam ostatnio dużo nie gram, jedynie co w weekend może przysiąde na dłużej, a tak to z 5 rundek może zagram.
@  CoffeeK : (11:07 - 27 kwiecień 2015) @Adrian89(PL) ja jednak widzę potrzebę premki w moim przypadku w WT :( Mało gram i strad potrzeba :)

Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Mini-poradnik Zwiadowcy Despero89

mini poradnik zwiadowcy despero89

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Despero

Despero

  Ius est ars boni et aequi

 • BF Hardline Mod
 • 1992 postów
 • LokalizacjaGliwice

Napisano 19 grudzień 2012 - 03:09

*
Popularny

Tak jak obiecałem dam taki mały poradnik Zwiadowcy - wymyślony przeze mnie. Może komuś to pozwoli strzelać heady na 350 i więcej... ale jak już pierwsza 300 padnie to dalej już pójdzie z płatka ;)

Więc po pierwsze.

1. Skille które zwiadowca koniecznie powinien mieć:

Dołączona grafika - Czujnik ruchu - MAX- wiele razy nas uratuje, informując o zbliżającym się wrogu.

Dołączona grafika - Mina Claymore - 3/5 lub 4/5 - zauważyłem, że 3 lub 4 claymory wystarczają.

Dołączona grafika - Zaawansowane rozpoznanie - MAX - bardzo pomaga innym członkom drużyny i czyni nas dobrymi graczami zespołowymi.

Dołączona grafika - Szkolenie fizyczne - szybkie wspinanie - zwiadowca często się wspina - tłumaczyć nie potrzeba.

Dołączona grafika - Szkolenie fizyczne - bezpieczne spadanie - zwiadowcy często zdarza się... zlecieć - może się przydać. ;)

Dołączona grafika - Szkolenie fizyczne: Szybszy sprint - zwiadowca dobry nie kampi w miejscu - musi się szybko przemieszczać.


Te skille uważam, za 'must have' jak najszybciej. Później ważne będą "Bojowa infiltracja" oraz "Zwiad satelitarny" ;)
Jeśli ktoś lubi ostrzał moździerzowy... to także polecam - na piechotę - bo na pojazdy często bywa za słaby.
Przedstawione skille może, nie pozwolą nam najszybciej lvlować tą postacią - ale zapewne bardzo się przydadzą już na samym początku.


2. Ciekawostka.
Nie wiesz gdzie opadnie twój pocisk? Przytrzymaj podczas strzału lewy przycisk myszy (tak ten od strzelania) - dzięki temu nie odsuniesz oka od lunety po strzale - zobaczysz smugę i opad swojego pocisku.

3. Zadania zwiadowcy.
Generalnie zwiadowca nie przejmuje flag - może to robić - ale praktycznie nie to jest jego zadaniem.
Zwiadowca ma oczyszczać takie miejsca jak:
A) Obiekty obrony przeciwlotniczej
B ) Obiekty obrony przeciwpancernej
C) Miejsca na flaga i wokół flag

Do tego ma meldować o ruchach wojsk nieprzyjaciela oraz oznaczać wrogie pojazdy przy użyciu tracera.

I tu zwiadowcy dzielą się na dwa typy - Ci którzy campia i ściągają wrogów z dużych odległości (Polecana snajperka - M95)
i tych którzy wolą podejść nieco bliżej i częściej zmieniać pozycję (Polecana snajperka - L96A1).

W swoim poradniku skupie się na tym pierwszym typie - częściej spotykany.

4. M95 - dodatki.
Do snajperki najlepsze będą:
 • Lufa Precyzyjna
 • Magazynki Viper
 • Kolba Stabilizująca
 • Luneta RangeAce
I takim zestawem ja grałem. (Używając innych dodatków będziecie mieli inny opad pocisku niż ja!) Osobiście wolę L96A1 - ale wybrałem tą snajperkę do poradnika ze względu na częstość jej używania przez innych graczy - oraz przez to, że ma większy zasięg maksymalny niż L96A1 - lepsza dla camp ;).

5. Campy.
Przede wszystkim: wykorzystujcie teren - nie zawsze najlepsze są miejsca położone jak najwyżej - tam każdy może się Was spodziewać! Lepiej wybierajcie miejsca mało uczęszczane - ale z dobrą widocznością na punkty w których może się znajdować wróg. Jeśli to możliwe to po każdym killu zmieniajcie campę na trochę inną - nie musi być odległa - ale nie tkwijcie w jednym miejscu - łatwo zostać można wyłapanym przez innego zwiadowce.

Zawsze - zabezpieczajcie miejsce claymorami oraz "kulą zgadulą" (Czujnikiem ruchu)!
Warto zostawić jedną minę także za sobą - w przypadku gdy będziemy musieli udać się do odwrotu - uciekajmy za miny - może goniący nas wróg się na nie natknie.

6. Odległości.
Generalnie odległości trzeba się... nauczyć! Tak nie ma innego wyjścia. Ale - czasami może w znalezieniu odległości pomóc nam... np. flaga wroga! W jaki sposób? Popatrzmy na screena:

Dołączona grafika

Już na fladze po prawo... mamy podaną odległość - 245m. Doliczmy do tego odległość od flagi... i wyjdzie jakieś ~ 250 - 270. Strzał został oddany z Hotelu na Omanie - zakończony - HEADSHOT!

Tutaj strzał także oddany z hoteli - i oczywiście wiecie jaki efekt ;)

Dołączona grafika

No ale... Strzały poniżej 300m ze snajperką M95 nas nie interesują...

Więc zacznijmy od strzału na 307m! Został on oddany z żurawia - z samej góry - do punktu A.
Dołączona grafika

Efekt:

Dołączona grafika

Boom HEASHOT!

Podnosimy poprzeczkę - na 309m - z tego samego miejsca - gościa na IGLE ściągamy.

Dołączona grafika

Muszę mówić jaki efekt?

Dołączona grafika

Zapewne odległości poniżej 320 was też już znudziły - idziemy dalej - 335!

Dołączona grafika

Proof:
Dołączona grafika

Myślę, że już więcej dowodów nie będę musiał przedstawiać. Dlatego pokażę Wam, jak usadzić parę headów jeszcze na krótsze odległości.

Punkt A do IGLY na punkcie D:
Dołączona grafika


I tu jak należy celować:
Dołączona grafika

Z TOWa na A do kamulca na C:

Dołączona grafika


No dobra... Tak żeby była wiadoma odległość - 118m.
Dołączona grafika
 • Kilka uwag do screenów etc. Screeny są moją własnością - moją pracą, żeby ktoś mógł "wyczaić" odległości - nie życzę sobie kopiowania ich na inne fora i strony bez mojej zgody.
 • Proszę też zwrócić uwagę, że o trafieniu heada - decydują często milimetry na celowniku oraz to czy obiekt się poruszył. Podane screeny mają pomóc odnaleźć Wam odległość. Nie poddawać się jak nie traficie mimo, że wycelujecie tak jak na screenach - mimo, że z takim samym wycelowaniem jak na nich i z podanym wcześniej przeze mnie zestawem powinno wszystko pasować. Uwaga - amunicja w pewnych momentach się nie zgadza - musiałem się też bronić przed innymi :P
 • Nie jestem super zwiadowcą - mój rekord strzału to 351m! Nie grałem tą postacią długo - nudzi mnie zwyczajnie campienie - mam zaledwie 15 LVL! Jednak staram się pomóc. Zapewne wielu z Was inaczej będzie uważało jak należy grać zwiadowcą - proszę jednak mieć na uwadze, że to tylko mój subiektywny poradnik i korzystałem tylko i wyłącznie z pracy własnej - nie takie łatwej o tej porze :P - jeśli ktoś umie lepiej - to proszę zrób - sam z chęcią to przestudiuję.

Jeśli uważacie, że pomogłem w jakikolwiek sposób tym "mini - poradnikiem" - naciśnijcie strzałkę zieloną po prawo =>


 • 55

Dołączona grafika


#2 OFFLINE   CoffeeK

CoffeeK

  Gdzie zaczyna się pasja - tam kończy się ekonomia ;)

 • Użytkownicy
 • 1073 postów
 • LokalizacjaOlsztyn
 • GRAM W [ WT ]
 • GRAM W [ BF3 ]
 • GRAM W [ ROBOCRAFT ]
 • GRAM W [ BF:P4FREE ]

Napisano 19 grudzień 2012 - 12:39

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 1

Dołączona grafika


#3 OFFLINE   RaqWhiteEagle

RaqWhiteEagle

  Kapral

 • Użytkownicy
 • 60 postów
 • LokalizacjaPeassatsusets, Poland
 • RaqBlackEagle
 • RaqGreyEagle
 • RaqWhiteEagle
 • RaqRedEagle

Napisano 21 grudzień 2012 - 14:29

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

#4 OFFLINE   RaqWhiteEagle

RaqWhiteEagle

  Kapral

 • Użytkownicy
 • 60 postów
 • LokalizacjaPeassatsusets, Poland
 • RaqBlackEagle
 • RaqGreyEagle
 • RaqWhiteEagle
 • RaqRedEagle

Napisano 21 grudzień 2012 - 14:41

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

#5 OFFLINE   Despero

Despero

  Ius est ars boni et aequi

 • Autor tematu
 • BF Hardline Mod
 • 1992 postów
 • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 grudzień 2012 - 16:37

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

Dołączona grafika


#6 OFFLINE   RaqWhiteEagle

RaqWhiteEagle

  Kapral

 • Użytkownicy
 • 60 postów
 • LokalizacjaPeassatsusets, Poland
 • RaqBlackEagle
 • RaqGreyEagle
 • RaqWhiteEagle
 • RaqRedEagle

Napisano 21 grudzień 2012 - 21:42

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

#7 OFFLINE   davidson77pl

davidson77pl

  Starszy Sierżant

 • Emerytowani
 • 324 postów
 • Gadu-Gadu: 44614744
 • LokalizacjaMrocza
 • swider77pl
 • davidson77pl
 • fabio77pl
 • ziomal77pl

Napisano 23 grudzień 2012 - 12:12

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

XM8.jpg


#8 OFFLINE   WouekPL

WouekPL

  Rekrut

 • Użytkownicy
 • 4 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:19

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

#9 OFFLINE   Despero

Despero

  Ius est ars boni et aequi

 • Autor tematu
 • BF Hardline Mod
 • 1992 postów
 • LokalizacjaGliwice

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:48

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 4

Dołączona grafika


#10 OFFLINE   WouekPL

WouekPL

  Rekrut

 • Użytkownicy
 • 4 postów

Napisano 02 luty 2013 - 22:35

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

#11 OFFLINE   Despero

Despero

  Ius est ars boni et aequi

 • Autor tematu
 • BF Hardline Mod
 • 1992 postów
 • LokalizacjaGliwice

Napisano 02 luty 2013 - 23:34

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 2

Dołączona grafika


#12 OFFLINE   Chuchma

Chuchma

  Administrator

 • Administratorzy
 • 1686 postów
 • Gadu-Gadu: 4307313
 • LokalizacjaTarnobrzeg
 • Lubie_Stejki[PL]
 • Chuchma[PL]
 • Robie_Bajcepsy
 • HARDkorowe_SUPLE

Napisano 07 luty 2013 - 17:10

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

Nie jestem JUŻ właścicielem poniższych kont:
DoubleBlaster_PL , KOKSakaPompa_PL , RocketFuel[PL].

Aktualnie posiadam TYLKO postacie dodane w moim profilu (czyli na koncie snajpera: Chuchma[PL]).


#13 OFFLINE   DavE

DavE

  Szeregowiec

 • Użytkownicy
 • 41 postów
 • LokalizacjaOman, Sharqi

Napisano 01 lipiec 2014 - 10:56

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


Użytkownik DavE edytował ten post 18 lipiec 2014 - 16:50

 • 1

39431.png


#14 OFFLINE   jonyface

jonyface

  Rekrut

 • Użytkownicy
 • 2 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 16:27

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • -1

#15 OFFLINE   V4derPL

V4derPL

  Pierwszy Sierżant

 • Użytkownicy
 • 400 postów
 • Lokalizacja200 km na zachód od wschodu
 • V4derPL

Napisano 02 marzec 2015 - 17:47

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 2

#16 OFFLINE   Decado

Decado

  Szef Chorąży

 • Użytkownicy
 • 1001 postów
 • LieutenantGruber
 • .HerrOttoFlick.
 • Decado1
 • .VonSmallhausen.

Napisano 02 marzec 2015 - 19:15

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 2

#17 OFFLINE   jonyface

jonyface

  Rekrut

 • Użytkownicy
 • 2 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 19:56

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.


 • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mini, poradnik, zwiadowcy, despero89

Witaj "Gościu" na: Battlefield-Play4Free.PL !
By dołączyć do naszej społeczności musisz się Zarejestrować.
Jeżeli już to zrobiłeś możesz się Zalogować.

Dołącz do nas żołnierzu !
stat4u