Skocz do zawartości

Battlefield Play4Free - Polskie Forum używa cookies. Przeczytaj Polityka prywatności po więcej informacji. By usunąć te wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję cookies
  •  

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

- Regulamin shoutbox'a: tu kliknij
- Możliwość pisania na shoutbox'ie od: 20 postów
@  PułkownikL : (11:55 - 02 wrzesień 2014) Teść ma 10 Mbit/s ale znajomy mu już wyklarował że mógł na 6-ciu zostać po staremu bo ta linia więcej za chiny ludowe nie przepuści
@  PułkownikL : (11:51 - 02 wrzesień 2014) @CoffeeKJakbyś się spytał jakiegoś znajomka z Tepsy(ich złącza) to by ci na pewno powiedział ile na max.dana linia przepuści,później już zwiększanie limitu nic nie da,
@  CoffeeK : (11:38 - 02 wrzesień 2014) @Adrian89(PL) no niestety, ale to w porównaniu z tym co miałem to niebo a ziemia :) Choć w umowie mam 40 Mbit/s to tu chyba więcej po prostu nie da rady. Testowałem na różnych testerach i to samo jest. Jeżeli o 13 prędkość nie spadnie, znaczy, że to jest max jaki na moim łączu można pociągnąć.
@  Adrian89(PL) : (11:32 - 02 wrzesień 2014) Tutaj testowałem BF4 bez anty aliasingu http://youtu.be/r6eVPwu1vOM Co ciekawe, nagrywałem na tych samych ustawieniach kolejnego dnia i gra miała jeszcze + 10 - 20 FPS. Dziwna ta gra.
@  Adrian89(PL) : (11:29 - 02 wrzesień 2014) @CoffeeK Szkoda, że upload nie jest wyższy :/ . Dobrze, że ping masz chociaż bardzo niski.
@  CoffeeK : (11:21 - 02 wrzesień 2014) więej na kablach w bloku nie wyciągnę:( http://www.speedtest.pl/test/91750478
@  PułkownikL : (11:09 - 02 wrzesień 2014) Siemka wszystkim ;)
@  V4derPL : (10:18 - 02 wrzesień 2014) Dzień dobry
@  TwardykorPL : (22:39 - 01 wrzesień 2014) http://kwejk.pl/obra...tto-gracza.html :D
@  JednookiV30 : (20:20 - 01 wrzesień 2014) http://www.twitch.tv/jednookiv30 The Settlers Online
@  Metodyczny : (18:27 - 01 wrzesień 2014) @Beamount666 no ja też podchodze do tego egzaminu na poważnie bardziej niż do matury tylko że ja ide w grafike choc mialem stycznosc spora z sieciami na praktykach. Szczegolnie w robieniu kabli jak sobie stanowiska robilismy ahhaha :D
@  Beamount666 : (17:39 - 01 wrzesień 2014) Na 16 osob, zdalo 6 ten egzamin
@  Beamount666 : (17:39 - 01 wrzesień 2014) W tej klasie z sieci i programowania a te nie sa wazne juz dla mnie wazne
@  Beamount666 : (17:39 - 01 wrzesień 2014) I ciesze sie bo ten egzamin najwazniejszy
@  Beamount666 : (17:39 - 01 wrzesień 2014) To sie beda na korytarzu przebierac, zaden problem :P
@  KowbojMike : (17:05 - 01 wrzesień 2014) @Beamount666 Ty sie cieszysz, a u nas będzie 5 klas na wf w szatni jednocześnie. Gdzie 3 to już full
@  Beamount666 : (15:58 - 01 wrzesień 2014) Wygryw :D https://fbcdn-sphoto...5d804359f51ba55
@  Nerevaryjczyk : (15:32 - 01 wrzesień 2014) @PułkownikL Tylko niektórzy są rozpieszczani przez rodziców i nie myślą, że niektórzy musza na coś pracować, gdy inni mają to za darmo ;)
@  Nerevaryjczyk : (15:31 - 01 wrzesień 2014) @PułkownikL Dokładnie ;)
@  Nerevaryjczyk : (15:31 - 01 wrzesień 2014) @kacper10polska Ikonki pokazują obecny stan, chyba, że się mylę :D

Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Mini-poradnik Zwiadowcy Despero89

mini poradnik zwiadowcy despero89

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Despero

Despero

Ius est ars boni et aequi

• Pomoc prawna
  • 1978 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 19 grudzień 2012 - 03:09

*
Popularny

Tak jak obiecałem dam taki mały poradnik Zwiadowcy - wymyślony przeze mnie. Może komuś to pozwoli strzelać heady na 350 i więcej... ale jak już pierwsza 300 padnie to dalej już pójdzie z płatka ;)

Więc po pierwsze.

1. Skille które zwiadowca koniecznie powinien mieć:

Dołączona grafika - Czujnik ruchu - MAX- wiele razy nas uratuje, informując o zbliżającym się wrogu.

Dołączona grafika - Mina Claymore - 3/5 lub 4/5 - zauważyłem, że 3 lub 4 claymory wystarczają.

Dołączona grafika - Zaawansowane rozpoznanie - MAX - bardzo pomaga innym członkom drużyny i czyni nas dobrymi graczami zespołowymi.

Dołączona grafika - Szkolenie fizyczne - szybkie wspinanie - zwiadowca często się wspina - tłumaczyć nie potrzeba.

Dołączona grafika - Szkolenie fizyczne - bezpieczne spadanie - zwiadowcy często zdarza się... zlecieć - może się przydać. ;)

Dołączona grafika - Szkolenie fizyczne: Szybszy sprint - zwiadowca dobry nie kampi w miejscu - musi się szybko przemieszczać.

Te skille uważam, za 'must have' jak najszybciej. Później ważne będą "Bojowa infiltracja" oraz "Zwiad satelitarny" ;)
Jeśli ktoś lubi ostrzał moździerzowy... to także polecam - na piechotę - bo na pojazdy często bywa za słaby.
Przedstawione skille może, nie pozwolą nam najszybciej lvlować tą postacią - ale zapewne bardzo się przydadzą już na samym początku.

2. Ciekawostka.
Nie wiesz gdzie opadnie twój pocisk? Przytrzymaj podczas strzału lewy przycisk myszy (tak ten od strzelania) - dzięki temu nie odsuniesz oka od lunety po strzale - zobaczysz smugę i opad swojego pocisku.

3. Zadania zwiadowcy.
Generalnie zwiadowca nie przejmuje flag - może to robić - ale praktycznie nie to jest jego zadaniem.
Zwiadowca ma oczyszczać takie miejsca jak:
A) Obiekty obrony przeciwlotniczej
B ) Obiekty obrony przeciwpancernej
C) Miejsca na flaga i wokół flag

Do tego ma meldować o ruchach wojsk nieprzyjaciela oraz oznaczać wrogie pojazdy przy użyciu tracera.

I tu zwiadowcy dzielą się na dwa typy - Ci którzy campia i ściągają wrogów z dużych odległości (Polecana snajperka - M95)
i tych którzy wolą podejść nieco bliżej i częściej zmieniać pozycję (Polecana snajperka - L96A1).

W swoim poradniku skupie się na tym pierwszym typie - częściej spotykany.

4. M95 - dodatki.
Do snajperki najlepsze będą:
  • Lufa Precyzyjna
  • Magazynki Viper
  • Kolba Stabilizująca
  • Luneta RangeAce
I takim zestawem ja grałem. (Używając innych dodatków będziecie mieli inny opad pocisku niż ja!) Osobiście wolę L96A1 - ale wybrałem tą snajperkę do poradnika ze względu na częstość jej używania przez innych graczy - oraz przez to, że ma większy zasięg maksymalny niż L96A1 - lepsza dla camp ;).

5. Campy.
Przede wszystkim: wykorzystujcie teren - nie zawsze najlepsze są miejsca położone jak najwyżej - tam każdy może się Was spodziewać! Lepiej wybierajcie miejsca mało uczęszczane - ale z dobrą widocznością na punkty w których może się znajdować wróg. Jeśli to możliwe to po każdym killu zmieniajcie campę na trochę inną - nie musi być odległa - ale nie tkwijcie w jednym miejscu - łatwo zostać można wyłapanym przez innego zwiadowce.

Zawsze - zabezpieczajcie miejsce claymorami oraz "kulą zgadulą" (Czujnikiem ruchu)!
Warto zostawić jedną minę także za sobą - w przypadku gdy będziemy musieli udać się do odwrotu - uciekajmy za miny - może goniący nas wróg się na nie natknie.

6. Odległości.
Generalnie odległości trzeba się... nauczyć! Tak nie ma innego wyjścia. Ale - czasami może w znalezieniu odległości pomóc nam... np. flaga wroga! W jaki sposób? Popatrzmy na screena:

Dołączona grafika

Już na fladze po prawo... mamy podaną odległość - 245m. Doliczmy do tego odległość od flagi... i wyjdzie jakieś ~ 250 - 270. Strzał został oddany z Hotelu na Omanie - zakończony - HEADSHOT!

Tutaj strzał także oddany z hoteli - i oczywiście wiecie jaki efekt ;)

Dołączona grafika

No ale... Strzały poniżej 300m ze snajperką M95 nas nie interesują...

Więc zacznijmy od strzału na 307m! Został on oddany z żurawia - z samej góry - do punktu A.
Dołączona grafika

Efekt:

Dołączona grafika

Boom HEASHOT!

Podnosimy poprzeczkę - na 309m - z tego samego miejsca - gościa na IGLE ściągamy.

Dołączona grafika

Muszę mówić jaki efekt?

Dołączona grafika

Zapewne odległości poniżej 320 was też już znudziły - idziemy dalej - 335!

Dołączona grafika

Proof:
Dołączona grafika

Myślę, że już więcej dowodów nie będę musiał przedstawiać. Dlatego pokażę Wam, jak usadzić parę headów jeszcze na krótsze odległości.

Punkt A do IGLY na punkcie D:
Dołączona grafika

I tu jak należy celować:
Dołączona grafika

Z TOWa na A do kamulca na C:

Dołączona grafika

No dobra... Tak żeby była wiadoma odległość - 118m.
Dołączona grafika
  • Kilka uwag do screenów etc. Screeny są moją własnością - moją pracą, żeby ktoś mógł "wyczaić" odległości - nie życzę sobie kopiowania ich na inne fora i strony bez mojej zgody.
  • Proszę też zwrócić uwagę, że o trafieniu heada - decydują często milimetry na celowniku oraz to czy obiekt się poruszył. Podane screeny mają pomóc odnaleźć Wam odległość. Nie poddawać się jak nie traficie mimo, że wycelujecie tak jak na screenach - mimo, że z takim samym wycelowaniem jak na nich i z podanym wcześniej przeze mnie zestawem powinno wszystko pasować. Uwaga - amunicja w pewnych momentach się nie zgadza - musiałem się też bronić przed innymi :P
  • Nie jestem super zwiadowcą - mój rekord strzału to 351m! Nie grałem tą postacią długo - nudzi mnie zwyczajnie campienie - mam zaledwie 15 LVL! Jednak staram się pomóc. Zapewne wielu z Was inaczej będzie uważało jak należy grać zwiadowcą - proszę jednak mieć na uwadze, że to tylko mój subiektywny poradnik i korzystałem tylko i wyłącznie z pracy własnej - nie takie łatwej o tej porze :P - jeśli ktoś umie lepiej - to proszę zrób - sam z chęcią to przestudiuję.

Jeśli uważacie, że pomogłem w jakikolwiek sposób tym "mini - poradnikiem" - naciśnijcie strzałkę zieloną po prawo =>

• 52

vGDNAFg.gif

Odznaczenia :

Moje odznaczenia

#2 OFFLINE   CoffeeK

CoffeeK

Nie cierpię nie cierpieć!

• Użytkownicy
  • 1048 postów
  • LokalizacjaWarmia i Mazury

Napisano 19 grudzień 2012 - 12:39

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.

• 0

Dołączona grafika

#3 OFFLINE   RaqWhiteEagle

RaqWhiteEagle

Kapral

• Użytkownicy
  • 60 postów
  • LokalizacjaPeassatsusets, Poland
  • RaqBlackEagle
  • RaqGreyEagle
  • RaqWhiteEagle
  • RaqRedEagle

Napisano 21 grudzień 2012 - 14:29

Jeśli chcesz zobaczyć treść tego postu Zarejestruj się lub Zaloguj się na swoje konto.

• 0

#4 OFFLINE   RaqWhiteEagle

RaqWhiteEagle

Kapral

• Użytkownicy
  • 60 postów
  • RaqBlackEagle
  • RaqGreyEagle
  • RaqWhiteEagle
  • RaqRedEagle

Napisano 21 grudzień 2012 - 14:41

• 0

#5 OFFLINE   Despero

Despero

• Autor tematu
  • Pomoc prawna
  • 1978 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 grudzień 2012 - 16:37

• 0

vGDNAFg.gif

Odznaczenia :

Moje odznaczenia

#6 OFFLINE   RaqWhiteEagle

RaqWhiteEagle

Kapral

• Użytkownicy
  • 60 postów
  • RaqBlackEagle
  • RaqGreyEagle
  • RaqWhiteEagle
  • RaqRedEagle

Napisano 21 grudzień 2012 - 21:42

• 0

#7 OFFLINE   davidson77pl

davidson77pl

Starszy Sierżant

• Emerytowani
  • 324 postów
  • Gadu-Gadu: 44614744
  • LokalizacjaMrocza
  • swider77pl
  • davidson77pl
  • fabio77pl
  • ziomal77pl

Napisano 23 grudzień 2012 - 12:12

• 0

XM8.jpg

#8 OFFLINE   WouekPL

WouekPL

Rekrut

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:19

• 0

#9 OFFLINE   Despero

Despero

• Autor tematu
  • Pomoc prawna
  • 1978 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:48

• 4

vGDNAFg.gif

Odznaczenia :

Moje odznaczenia

#10 OFFLINE   WouekPL

WouekPL

Rekrut

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 02 luty 2013 - 22:35

• 0

#11 OFFLINE   Despero

Despero

• Autor tematu
  • Pomoc prawna
  • 1978 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 02 luty 2013 - 23:34

• 2

vGDNAFg.gif

Odznaczenia :

Moje odznaczenia

#12 OFFLINE   Chuchma

Chuchma

Administrator

• Administratorzy
  • 1654 postów
  • Gadu-Gadu: 4307313
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Lubie_Stejki[PL]
  • Chuchma[PL]
  • Robie_Bajcepsy
  • HARDkorowe_SUPLE

Napisano 07 luty 2013 - 17:10

• 0

Nie jestem JUŻ właścicielem poniższych kont:
DoubleBlaster_PL , KOKSakaPompa_PL , RocketFuel[PL].

Aktualnie posiadam TYLKO postacie dodane w moim profilu (czyli na koncie snajpera: Chuchma[PL]).

#13 OFFLINE   DavE

DavE

Rekrut

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • Gadu-Gadu: 47505129
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • 10 LVL
  • 11 LVL

Napisano 01 lipiec 2014 - 10:56

Użytkownik DavE edytował ten post 18 lipiec 2014 - 16:50

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mini, poradnik, zwiadowcy, despero89

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj "Gościu" na: Battlefield-Play4Free.PL !
By dołączyć do naszej społeczności musisz się Zarejestrować.
Jeżeli już to zrobiłeś możesz się Zalogować.

Dołącz do nas żołnierzu !
stat4u